اشتباهات در طراحی آشپزخانه ی ویلا

اشتباهات در طراحی آشپزخانه ی ویلا

اشتباهات در طراحی آشپزخانه ی ویلا

این اشتباهات را در طراحی آشپزخانه ی ویلا ی خود مرتکب نشوید

کم نوربودن

یکی دیگر از مهم ترین معیارها در طراحی آشپزخانه ، نور آن می باشد . در طراحی مدرن آشپزخانه نور از اهمیت بالایی برخوردار می باشد به گونه ای که آشپزخانه باید دارای نور زیادی باشد تا تمامی طراحی مدرنی که در آن صورت گرفته است و کابینت ها کاملا مشخص باشند و زیبایی خود را در کنار نور زیاد بیشتر به چشم بیاورند .

 یکی از کارهایی که می توانید برای ایجاد نور زیاد در آشپزخانه ی خود انجام دهید استفاده از چراغ های سقفی می باشد .

می توانید در هر جایی از آشپزخانه که زمان تقریبا زیادی را در آن قسمت مشغول به کار می شوید مانند قسمتی که در آن سینک ظرف شویی قرار دارد و به ویژه قسمتی که اجاق گاز قرار دارد و در آن جا مدت زمانی را به آشپزی کردن می پردازید از لامپ های سقفی بیشتری استفاده کنید تا در حین کار خود نیز دارای نور کافی باشید .

از این رو به شما پیشنهاد می کنیم از لامپ های سقفی در بالای اجاق گاز ، بالای کانتر و بالای سینک ظرف شویی استفاده کنید چرا که لامپ های سقفی باعث می شوند نور به صورت مستقیم به آن قسمتی که در آن مشغول به کار هستید بتابد تا کمبود نور نداشته باشید و زیبایی های آشپزخانه ی شما بیشتر به چشم بیاید .

انتخاب رنگ کابینت های آشپزخانه بدون توجه به شرایط محیطی آشپزخانه

انتخاب صحیح رنگ کابینت ها حس متفاوت بودن را به طراحی آشپزخانه ی شما می دهد و باعث می شود طراحی دکوراسیون آشپزخانه ی شما بیشتر به چشم بیاید البته باید توجه داشته باشید که تنها براساس انتخاب رنگ کابینت متناسب با شرایط محیطی آشپزخانه می توانید کاری کنید که طراحی آشپزخانه ی شما عالی به نظر بیاید .

بنابراین به این نکته توجه داشته باشید که باید رنگ کابینت های خود را متناسب با شرایط محیطی آشپزخانه ی خانه ی خود انتخاب کنید .

توجه داشته باشید که کابینت هایی با رنگ سیاه در آشپزخانه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد و به شکل زیبایی به چشم می آید اما استفاده از کابینت های مشکی در آشپزخانه های کوچک اشتباه بزرگی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه می باشد .

علاوه بر این در انتخاب رنگ کابینت ها باید به میزان بلندی و کوتاهی سقف آشپزخانه ی خود نیز توجه داشته باشید برای مثال اگر سقف آشپزخانه ی شما کوتاه می باشد به شما پیشنهاد می کنیم از کابینت های یکدست سفید رنگ استفاده کنید و از کابینت های مشکی و یا کابینت هایی با رنگ های تیره در چنین شرایطی به هیچ وجه استفاده نکنید .

چرا که استفاده از کابینت های یکدست در آشپزخانه های کوچک با سقف کوتاه ، باعث بزرگ دیده تر شدن آن ها می شود در صورتی که استفاده از کابینت های مشکی در آشپزخانه های کوچک با سقفی کوتاه بیشتر از آنچه که فکرش را بکنید آشپزخانه را کوچک تر نشان می دهد .

بنابراین از کابینت های یکدست با رنگ روشن که آشپزخانه ی کوچک شما را بزرگتر و نورانی نشان می دهند در آشپزخانه هایی با سقف کوتاه و کوچک استفاده کنید و از کابینت هایی با رنگ تیره و یا همان کابینت های مشکی رنگ در آشپزخانه های بزرگ با سقف بلند استفاده کنید تا باعث شوند طراحی دکوراسیون آشپزخانه بیشتر به چشم بیاید و دیده شود.

توجه داشته باشید که استفاده از روکش های کابینت براق نیز مناسب هر نوع شرایطی نمی باشد به گونه ای که از روکش های کابینت براق نیز باید کاملا متناسب با شرایط آشپزخانه استفاده کرد .

از این رو به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از اینکه رنگ کابینت آشپزخانه ی خود را انتخاب کنید از یک کارشناس کمک بگیرید به گونه ای که او را به خانه ی خود دعوت کنید تا به طور کامل تمامی شرایط محیطی آشپزخانه را بسنجد و سپس بهترین پیشنهاد برای انتخاب رنگ کابینت را به شما بدهد .

چسباندن عکس های یادگاری ، نقاشی کودکان و … بر روی در یخچال

احتمالا تاکنون برای شما هم پیش آمده است که وقتی به خانه ی یکی از دوستان و یا اقوام خود رفته اید با این صحنه رو به رو شده اید که خانم خانه عکس های یادگاری ، نقاشی های بچه ها ، آدرس و شماره پیتزا فروشی و آژانس را بر روی در یخچال چسبانده است .

شاید با خود فکر کنید که جالب و شما هم بخواهید که وقتی به خانه ی خود بازگشتید همین کار را انجام دهید.

اما پیشنهاد ما به شما این است که این کارها را کنار بگذارید چرا که نه تنها دیدن هر روز یادگاری ها و نقاشی های بچه ها بر روی در یخچال برای شما تکراری می شود و در روحیه ی شما تاثیری نخواهد شد ، حال آشپزخانه ی شما را نیز بد می کند به خصوص اگر دارای یک آشپزخانه با طراحی مدرن و کاملا لاکچری باشید و بخواهید چنین حرکتی بکنید و یا آدرس و شماره تلفن پیتزا فروشی و آژانس را بر روی در یخچال بچسبانید .

بهتر است عکس های یادگاری و نقاشی های کودکانتان را به آلبوم عکس های خود انتقال دهید و آدرس و شماره تلفن پیتزا فروشی و آژانس را نیز به دفترچه تلفن خود انتقال دهید .

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *